İngiltere’de aşılanma, test edilmiş COVID19 aşısı ile 90 yaşında bir kişi ile başladı!

Güncel Piyasa ve Döviz Haberleri 09/12/2020 - Çarşamba

İngiltere’de aşılanma, test edilmiş COVID19 aşısı ile 90 yaşında bir kişi ile başladı!

  • Bülten yazmanın her geçen gün daha da zorlaştığı, yılın belki de son işlem günlerine yaklaşıyoruz.  Piyasa katılımı her geçen gün daha da düşerken, fiyat boylarının ise kısaldığını görüyoruz.
  • ABD’de teşvik paketi, İngiltere’nin ise AB ile Brexit görüşmeleri ne kadar da uzadı! Her geçen gün bir ton haber kirliliği ile boğuşuyoruz. Gün sonunda ise elde var sıfır!
  • Trump yönetimi, ya da Hazine Bakanı Mnuchin, Demokratlar ile tıkanan müzakerelere rağmen, 916 milyar dolarlık büyüklüğünde somut bir bir koronavirüs yardım paketini masaya koyması, dün akşam ABD’nin S&P500 endeksini tüm zamanların zirvesine taşıdı.
  • Müzakerecilerin yoğun temposuna rağmen, Brexit görüşmelerinde ilerleme sağlanamayınca, Başbakan Boris Johnson, iki tarafın "anlaşma yapmamayı – no deal" kabul etmek zorunda kalabileceği uyarısında bulundu. Ticaret anlaşması müzakerelerinde çıkmaza girilmesine sadece üç hafta kala Johnson ile Von Der Leyen süreci ikili görüşmeler ile ‘tatlıya bağlamaya’ çalışacak.
  • Haliyle, maçın bitmesine dakikalar kala, hakemin uzatmaya yönelmesi, Sterlin cephesinde son dakika golü olur mu heyecanı yaratarak umutları yüksek tutuyor.
  • GBPUSD paritesinde dalga boyu oldukça yüksek. Olası bir ‘son dakika gol’ durumunda, 1,3550 seviyesinin üzerinde, Sterlin yeni sulara yelken açabilir. Böyle bir durumda, teknik göstergeler 1,39-1,40 seviyelerine doğru bir atak mümkün kılıyor. Tam tersi durumda ise, 1,31 seviyesinin altında neler olacağını hep birlikte göreceğiz
Bültenin Devamı İçin Tıklayınız.